Czy wiecie, że...

Tutaj znajdziecie porady jak jeździć mądrzej, jak przygotować swój pojazd na zimę, jak wybierać paliwa oraz dużo innych ciekawych informacji o pojazdach, motoryzacji, paliwach, myjniach. Kolejne teksty już wkrótce.

Jak jeździć mądrzej 

Wszyscy możemy się włączyć do walki z globalnym ociepleniem. Twój styl jazdy wpływa zarówno na zużycie paliwa, jak i na emisję spalin Twojego samochodu.

1. Wysoki bieg, mała prędkość
Najbardziej ekonomicznym i przyjaznym dla środowiska sposobem jazdy jest jazda z małą prędkością na wysokim biegu. Im szybciej jedziesz, tym większy jest opór powietrza, jaki musi pokonać Twój samochód i tym większe jest zużycie paliwa oraz emisje CO2.

2. Patrz do przodu
Za każdym razem, gdy przyspieszasz po nagłym zatrzymaniu zużywasz dodatkowe paliwo i emitujesz dodatkowe ilości CO2. Staraj się jeździć możliwie jak najpłynniej i obserwować to, co się dzieje na drodze 300 - 400 metrów przed Tobą. Jeżeli efektywnie zaplanujesz jazdę, możesz również uniknąć utknięcia w korkach. 

Czytaj więcej tutaj>>
 

Przygotuj auto na zimę...

Zima to okres próby, nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twojego pojazdu. Aby uniknąć kłopotów z jego codzienną eksploatacją podczas mrozów, wykonaj niezbędne czynności obsługowe już dziś. Nie czekaj aż nadejdą mrozy i śnieg. Wtedy może być za późno.

Zatankuj specjalne zimowe paliwo - zanim nadejdą mrozy i temperatura spadnie poniżej
0° C należy, obserwując długoterminowe prognozy pogody, odpowiednio wcześniej rozpocząć stosowanie paliw zimowych lub arktycznych. Szczególnie istotne jest to w przypadku oleju napędowego (diesel) oraz gazu płynnego (LPG). Paliwa takie można kupić jedynie na wybranych, markowych stacjach benzynowych. Circle K i Statoil oferuje na swoich stacjach sprawdzone paliwa, specjalnie przygotowane do warunków zimowych.

Czytaj więcej tutaj>>
 

Przygotuj motocykl do zimowego snu!

Zima to okres, w którym większość motocyklistów po wykorzystaniu ostatnich ciepłych dni sezonu i wzięciu udziału w lokalnych „Motomikołajkach”, układa swoje maszyny do zimowego snu. W czasie długiego przestoju należy pamiętać o podstawowych czynnościach, które zapewnią rozpoczęcie sezonu ze sprawnym motocyklem pierwszego ciepłego dnia wiosny.

Czytaj więcej tutaj>>

Zamknij

Zmień język