Przygotuj auto na zimę

Pamiętaj, aby odpowiednio przygotować swoje auto do zimy.
Zadbaj o to już dziś!!!

Zima to okres próby, nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twojego pojazdu. Aby uniknąć kłopotów z jego codzienną eksploatacją podczas mrozów, wykonaj niezbędne czynności obsługowe już dziś. Nie czekaj aż nadejdą mrozy i śnieg. Wtedy może być za późno.

Zatankuj specjalne zimowe paliwo - zanim nadejdą mrozy i temperatura spadnie poniżej
0° C należy, obserwując długoterminowe prognozy pogody, odpowiednio wcześniej rozpocząć stosowanie paliw zimowych lub arktycznych. Szczególnie istotne jest to w przypadku oleju napędowego (diesel) oraz gazu płynnego (LPG). Paliwa takie można kupić jedynie na wybranych, markowych stacjach benzynowych. Circle K i Statoil oferuje na swoich stacjach sprawdzone paliwa, specjalnie przygotowane do warunków zimowych.

Zwróć uwagę na stopień zużycia akumulatora - akumulator odgrywa kluczową rolę w momencie uruchamiania silnika. Przed zimą dobrze jest sprawdzić stopień jego naładowania i w razie potrzeby wymienić go na nowy. Na stacjach Circle K i Statoil posiadamy w ofercie akumulatory odpowiednie do najbardziej popularnych marek samochodów.

Sprawdź stan świec żarowych - sprawność świec żarowych, odpowiedzialnych za temperaturę powietrza podawanego do cylindrów, jest szczególnie istotna podczas mrozów.  Odpowiednie podgrzanie powietrza w układzie dolotowym, jest niezbędne w celu uruchomienia silnika w czasie mrozów. Warto, więc przed zimą sprawdzić stan świec i w razie potrzeby je wymienić.

Usuń wodę zgromadzoną w zbiorniku - w trakcie eksploatacji pojazdu w zbiorniku paliwa i w układzie paliwowym może zbierać się woda pochodząca z pary wodnej, która dostała się do baku i skropliła na jego ściankach. Przed zimą powinno się ją usunąć np. poprzez dolanie do paliwa specjalnego dodatku wiążącego wodę. Tego typu produkty, renomowanych producentów dostępne są w ofercie sieci stacji Circle K i Statoil.

Wymień filtr paliwa na nowy - woda może zbierać się również w filtrze paliwa. Stanowi to poważne zagrożenie zawsze, gdy temperatura spada poniżej zera. Zamarznięte kryształki lodu uniemożliwiają właściwy przepływ paliwa, co może spowodować zakłócenia w pracy silnika, a nawet jego unieruchomienie. Aby zapobiec tego typu problemom, najlepiej już jesienią wymienić w serwisie filtr paliwa na nowy.

Wymień płyn do spryskiwacza na zimowy – prawidłowo działający układ spryskiwacza oraz czyste szyby, są szczególnie istotne jesienią i zimą, kiedy dzień jest krótszy, a widoczność ograniczona przez padający deszcz lub śnieg. Przed zimą należy wymienić pióra wycieraczek oraz zadbać, aby w spryskiwaczu znajdował się płyn dostosowany do warunków zimowych (do -22 st. C). Dodatkowo warto zaopatrzyć się w skrobaczkę oraz odmrażacz do szyb. Szeroka oferta płynów i akcesoriów zimowych dostępna jest w ofercie stacji Circle K i Statoil.

Zamknij

Zmień język